Křeslo pro CEO

kampaň organizovaná Českou federací nábytkových bank a re use center na podporu praktické udržitelnosti a funkčních modelů předcházení vzniku odpadu

Chci podpořit sbírku

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.

Vyzkoušejte si naše křesla ve vašem prostory

Umíte si představit, že zařídíte své zasedačky nebo zákaznická centra křesly, která jsou více než 40let stará, nebo křesly, která vznikla z krabic od počítače? V letošním listopadu a prosinci máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si, jaké to je promítnout udržitelnost do běžného fungování Vaší firmy nebo organizace.

zájemci o téma reuse poslouchají přednášku Zuzany Kuberové

O čem je Křeslo pro CEO?

Od září pracovali designéři a restaurátoři z 9 dílen z různých koutů republiky na tom, aby z re use materiálů vytvořili 9 originálních křesel, do kterých se rád posadí i Váš CEO, partner, zákazník. Křesla teď budou putovat po zajímavých místech, galeriích, foyer administrativních budov a budou pomáhat k získání peněz na provoz nábytkových bank, re use center a osvětové činnosti České federace nábytkových bank a re use center.

Jak se můžete do kampaně zapojit?

Staňte se hostitelem jednoho z našich křesel ve svých prostorách. Jedno z originálních křesel ozdobí váš interiér, spojí Vaši firmu s tématem udržitelnosti a představí ho vašim zaměstnancům, návštěvníkům, partnerům.

Spojte Váš letošní Giving Tuesday právě s tématem udržitelnosti a smysluplného využití nechtěného nábytku a dalšího vybavení domácnosti prostřednictvím nábytkových bank. Podpořit můžete naši kampaň na podporu neziskových organizací, které se zabývají předcházení vzniku odpadu nebo snižování jeho množství. Kampaň je možné podpořit zde: DONIO

Kupte si jedno z křesel do Vaší zasedačky, anebo přímo pro Vašeho CEO. Podpoříte tak konkrétní re-use provoz a získátedo firmy originální designerský kousek s příběhem.

Proč právě teď?

Na úterý 29. listopadu připadá světový den štědrosti a dobrých skutků, . Giving Tuesday vzniklo v roce 2012 s jednoduchou myšlenkou: vytvořit den, který inspiruje lidi k tomu, aby konali dobro. Za posledních roky se tato myšlenka rozrostla v globální hnutí, které inspiruje stovky milionů lidí po celém světě k dárcovství, štědrosti a spolupráci. Česká federace nábytkových bank a re-use center(dále jen Federace) se ke kampani připojí, a právě v tento den upozorní na svojí osvětovou a fundraisingovou kampaň s názvem: Křeslo pro CEO.

Chci podpořit sbírku

Vyberte křeslo pro CEO

9 křesel, 9 designérů, dílen a reuse center

Ve spolupráci s designéry, dílnami a českými reuse centry vytváříme 9 křesel. Každý kousek je autorský originál s unikátním příběhem, charakterem a designem. O příběhu křesel a o procesu jejich proměny Vás budeme pravidelně informovat během listopadu tohoto roku.
Dražit budeme postupně 9 křesel, které podpoří originální projekty po celé České republice.

Z pokoje do pokoje 

Jsme tři. Tři holky, které se nesmířily s konzumním chováním okolo sebe a také s primárním zájmem veřejnosti o nový a sériově vyráběný nábytek, když spousta toho starého a o mnohem kvalitnějšího končí na sběrných dvorech...

více info
arrow_forward

Eterle

Jsme rodinný podnik, kde si vážíme silného pouta k minulosti a zároveň myslíme na budoucnost. Rády ve věcech objevujeme opravdovou krásu, silné příběhy a snažíme se je uchovávat pro další generace.

více info
arrow_forward

Vestibul Interier

Naše práce je rozmanitá. Renovujeme nábytek. Půjčujeme nábytek a dekorace na svatby. Navrhujeme interiéry včetně realizace. Poskytujeme konzultace a poradenství. Pořádáme workshopy čalounění a práce se dřevem.

více info
arrow_forward

Dílna Zauhlovačka

Jsme re-use centrum nábytku, které sídlí jen pár metrů od technické památky Zauhlovací a vodárenské věže v Liberci. Kromě péče o Zauhlovačku, místní komunitu a sběr již nepotřebného nábytku, pořádáme každý měsíc renovační kurzy...

více info
arrow_forward

Kabinet CB

Jsme českobudějovické re-use centrum, které je pro nás ztělesněním toho, co máme v životě rádi a co chceme podporovat. Líbí se nám z rozbitých věcí dělat opět věci funkční. Užíváme si dávat nábytku i jiným předmětům nový vzhled a nové funkce...

více info
arrow_forward

Naši partneři

Děkujeme za vaši podporu!

Mediální partneři

Děkujeme za vaši podporu!

O nás

České federace nábytkových bank a reusecenter vznikla v roce 2021 s cílem sdružit nábytkové banky a re-use centra působící v České republice, koordinovat jejich činnost, iniciovat jejich vznik a dbát na jejich rozvoj.

Cílem Federace je také ukazovat re-use a opravu starých věcí, jako úplně normální a běžnou věc, která nám pomáhá naplňovat strategie udržitelnosti a předcházet vzniku odpadu a měli bychom ji podporovat.

Dana Kalistová

předsedkyně
info@reusefederace.cz
+420 724 981 240

Zuzana Kuberová

výkonná ředitelka
info@reusefederace.cz
+420 732 702 868