Partnerství

Jak si můžeme být vzájemně užiteční?

Naše federace je typ platformy, který chyběl nejen stávajícím provozovatelům reuse center a nábytkových bank, ale i tuzemským a evropským partnerům. Společná spolupráce nás posune dál v udržitelném a odpovědném podnikání.

Staňte se partnerem federace

Federace vznikla z iniciativy lidí, pro které jsou slova udržitelnost, cirkularita a reuse každodenní praxí a životním stylem nebo směrem, kterým vedou své podniky. Federace vznikla také proto, aby se takto smýšlející lidé a firmy mohli potkávat, vzájemně podporovat a inspirovat.

Pokud byste rádi podpořili naši vizi, iniciativu či konkrétní aktivitu, jsme připraveni pro mediální, finanční a další strategická partnerství. Vybíráme, co na oplátku nabízíme my a zveme:
Buďte u toho s námi!

Kontakt s praxí

Díky partnerství s naší federací jste přímo u zdroje novinek ze světa reuse center a nábytkových bank a souvisejících témat, víte o vznikajících projektech, zahraničních trendech.

Vzájemná mediální podpora

Jedním ze strategických plánů federace je medializovat a popularizovat téma snižování množství komunálního odpadu prostřednictvím reuse provozů a projektů.

Účast na inovativním projektu

V České republice chybí ucelená síť nábytkových bank, které jsou, stejně jako banky potravinové, zásadním distributorem materiální pomoci pro lidi v nouzi.

Aktuální projekty

pokoj zařízený recyklovaným nábytkem

Křeslo pro CEO

Křeslo pro CEO je hlavní výroční aktivita České federace nábytkových bank a re-use center. Společně s členskými reuse centry, partnery a designéry ukazuje, že díky vhodnému použití technik reuse můžete do „starého” křesla posadit klidně i CEO jakékoliv společnosti. Pod rukami umělců a členů federace vzniknou originální designerské kousky, každý se svým vlastním jedinečným příběhem. Účastníci aukce si tak kromě autorského křesla odnesou i malou část z historie tvorby nábytku. Vyvrcholením aktivity je večerní networkingová aukce, na které se potkáte s podobně smýšlejícími zástupci firem, veřejné správy a zástupci reuse center. Dražit budeme jedinečných autorských 10 křesel, které najdou své nové domovy v kancelářích na nejvyšších patrech.

„Partner akce podporuje vznik akce a dražených předmětů finančně. Může se také zúčastnit samotné aukce a získat jedinečné autorské reuse předměty pro svého CEO, management nebo vybavení kanceláří."

Ing. Eva Šálková, Head of events CIRA Advisory s. r. o.

dílna upcyklace

Vytváříme síť díky
Active Citizens Fund

Projekt s názvem: Česká federace nábytkových bank a re-use center řeší vznik sítě těchto zařízení napříč Českou republikou s cílem prevence vzniku odpadu. Realizace projektu nám umožňuje vytvořit platformu, na které se aktivní provozovatelé mohou síťovat, vzájemně podpořit své fungování, propojit se s experty z oboru i zahraničí.

Klíčové aktivity projektu:
a) Definovat možné způsoby fungování reuse,
b) inspirovat a konsolidovat stávající příklady dobré praxe,
c) prezentovat a komunikovat tyto modely pro státní správu i lokální samosprávy,
d) zajistit pro reuse centra podporu a rozvoj.

„ Spolek Dialog CB uvítal možnost zastřešit vznikající platformu federace reuse center a rád  věnuje materiální i expertní podporu při jejím vzniku."

Iva Černá, předsedkyně spolku Dialog CB

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí v rámci Programu na podporu projektů NNO v roce 2023.

Projekt "SMART řešení reuse systému na úrovni obcí, měst a regionů" byl podpořen v roce 2023 dotací Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

The project is being supported by the Open Society Fund Prague from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. The Active Citizens Fund is financed from the EEA and Norway Grants.